Dolgu ile El Gençleştirme

el genclestirmeDolgu ile El Gençleştirme Nedir?

Dolgu ile el gençleştirme işlemi, elin yaşlanmaya bağlı olarak deformasyonla karşılaşması halinde uygulanmaktadır. Genel olarak hemen herkes yaşlılığa bağlı yüz kırışıklıkları, yüzde oluşan hacim kaybıyla ilgilense de yüz kadar eller de önemlidir. Yaşın kendini göstermesi noktasında dolgu ile gençleştirme uygulaması öne çıkmaktadır. Bu aşamada cerrahi operasyonlardan çekinen, cerrahi kesi istemeyenler için uygun bir seçimdir. Ameliyatsız estetik yöntemi olmasının yanı sıra var olan deformasyonlarda konforla birlikte ayrılmayı sağlamaktadır. Görünümün daha genç olması, yalnızca yüzde değil ellerde de yaş almış olmanın belirtilerinin azalması noktasında önemi vardır. Kişilerin ellerini gençleştirmek istediği noktada da el dolgusu uygulaması öne çıkmaktadır. Güvenli ve konforlu bir işlem olmasından ötürü sıklıkla tercih edilmektedir.
Geçmişten şimdiye kadar uzanan süreç içerisinde eller güzelliğin, zarifliğin simgesi olarak görülmektedir. Yaş almaya bağlı olarak cilt altı dokuları eriyen ve çizgilerle buluşan eller, yaşlanma belirtileri var etmektedir. Kırışıklık, iskelet görünümü ve çok daha fazlasıyla eller kendini ele vermektedir. Bu aşamada var olan deformasyonların ortadan kalkması için güvenilir bir işleme imza atılmaktadır. El dolgusu, deformasyonun azalması, yok edilmesi için kullanılan güvenli bir işlemdir. Hyalüronik asit bazlı, termal dolgulardan destek alınmaktadır. Uygulamanın uzman hekim tarafından yapılması önem arz ederken, klinik ortamda hizmet alınması gerekmektedir.

Dolgu ile El Gençleştirme Kimlere Yapılır?

Dolgu ile el gençleştirme işlemi, ihtiyaç duyulan hemen herkese yapılabilmektedir. Ancak bu aşamada kişilerin dolgu uygulaması için uygun olması önemlidir. Yalnızca yaşlanma belirtisinin olması el dolgusu için yeterli değildir. Kişilerin zamana ve yaşlanmaya bağlı olarak ellerince cilt altı doku kaybı yaşanmaktadır. Bu durumda ellerin lekelenmesi, lekelerin daha belirgin olması ve derinin incelenmesine neden olmaktadır.
Yaşanan tüm bu problemlerin engellenmesi için de el dolgusu kullanılmaktadır. Cilt problemleri olan, dolgu uygulamasına engel barındırmayan kişilerde el gençleştirme yapılabilmektedir. Bu noktada özellikle kişilerin hamile olması, cilt yüzeyinde açık yarının olması, ellerde enfeksiyon bulunması gibi durumlar dolgu ile el gençleştirmeyi engellemektedir. Dolgu ile el gençleştirme uygulaması yapılmadan önce, uzman değerlendirmesinin tamamlanması ve gerekli planlamanın yapılması gerekmektedir.

Dolgu ile El Gençleştirmenin Etkileri Nelerdir?

Dolgu ile el gençleştirme uygulaması, elin yüzeyinde bulunan şekil bozukluklarının ortadan kaldırılması için kullanılmaktadır. Ellerinizde daha genç ve estetik bir görünüm var etmek noktasında önemli bir artı olarak görülmektedir. El dolgusu, elin nemlenmesi, hacim kazanması amacıyla kullanılmaktadır. Aynı zamanda el üzerinde bulunan rengin açılması amacıyla el dolgusundan destek alınmaktadır. Yaşa bağlı olarak belirginleştiği bilinen damarların daha az görünmesi için el dolgusu kullanılmaktadır. Ellerinizin daha canlı, taze ve sağlıklı bir görünümünün olması noktasında da önemli bir artıdır.
El üzerinde yer alan deformasyonların ciddi oranla azalmasına yardımcı olmaktadır. dolgu uygulaması sırasında cildin gevşemesi, damarların belirginleşmesi hallerinde yaşadığınız rahatsızlık yok edilmektedir. Cilt içerisinde bulunan elastikiyet ve kolajenin azalmasından kaynaklı olan matlık, kuruluk gibi durumlar da yok edilmektedir.
Daha genç bir etki sunan el dolgusu, doğal kolajen üretimini de desteklemektedir. Bu sayede antiaging etkisinin olduğunu söylemek de mümkündür. Doku üzerinde hücrelerin onarımını sağlarken elinizin çok daha sağlıklı bir hal almasını sağlamaktadır. Güvenli, konforlu bir uygulama olmasının yanı sıra risksiz olarak bilinmektedir. Yaygın olarak kullanılması ve kişileri estetiksel beklentileriyle buluşturmasından ötürü el sırtında var olan reaksiyon gelişimini engellemektedir.

Dolgu ile El Gençleştirme İşlemi Nasıldır?

El gençleştirme uygulamalarında dolgunun tercih edilmesi oldukça yoğundur. Bu aşamada kişiler el gençleştirme için farklı sürelerde karşılaşabilmektedir. Yani dolgu ile el gençleştirme uygulaması, elinizde bulunan deformasyona göre sonuçlanmaktadır. Alanında uzman bir hekimden destek almanız halinde uygulamanın süresi de oldukça kısadır. Kısa süre içerisinde daha genç ve dinamik ellere sahip olmak mümkündür. Dolgu uygulaması sonrasında günlük hayat devam etmek güç değildir. İşlemin tamamlanmasının ardından günlük hayata dönülmektedir.
Oldukça kısa bir süre içerisinde tamamlanan el dolgusu, lokal anestezi desteğiyle uygulanmaktadır. Bu sayede anestezik krem kullanımı sayesinde el bölgesinde ağrı, sızı hissi yok olmaktadır. Bölgenin antiseptik solüsyon aracılığıyla temizlenmesinin ardından, dolgu maddesinin enjekte edilmesi aşamasına geçilmektedir. Ortalama on beş dakika süren işlem içerisinde dolgu gerekli bölgelere, gerekli ölçülerle enjekte edilmektedir. İşlemin tamamen bitirilmesinin hemen ardından, eller çok daha genç ve estetik bir görünümle bütünleşmektedir.

Dolgu ile El Gençleştirme Kalıcı Mıdır?

Dolgu ile el gençleştirme işleminin kalıcılığı dolgu maddesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden elinizin durumu, hangi dolgunun kullanılacağı gibi detaylar en iyi şekilde incelenmelidir. Bu aşamada yapılan el dolgusu, genellikle bir yıl ya da daha uzun süreyle korunmaktadır. Sonrasında etkisini kaybetmektedir.
El dolgusunun tekrarlanması halinde kalıcılık süresi de artmaktadır. Tekrarlanabilen bir uygulama olması da bu yüzden büyük bir avantaj olarak yorumlanmaktadır. Acısız, ağrısız bir uygulama olmasının yanında işlem sonrasında dikkat edilmesi gerekenlere karşı hassas olmak gerekmektedir. Bu sayede dolgunun çok daha iyi bir şekilde yerleşmesi ve korunması sağlanmaktadır.