Jawline Dolgu

Jawline Dolgu

Jawline Dolgu

Jawline Dolgu Nedir?

Jawline dolgu, çene hattı dolgusu olarak da tanımlanmaktadır. Çene hattının yani çene ucundan her iki kulak bölgesine kadar uzanan çizginin daha çıkıntılı görünmesini sağlamaktadır. Çene hattı dolgusu sayesinde çene bölgenizin çok daha keskin bir görünümünün olması mümkündür. Ayrıca bu işlem sonucunda yüz hatlarının daha orantılı olması, şık ve simetrik bir görünüm elde etmesi söz konusudur. Bu işlem sonucunda yüz hatlarının daha simetrik, daha orantılı ve daha şık olması da mümkündür.
Kişilerin estetik kaygılarının büyük bir kısmının ortadan kalkmasında etki sahibidir. Bilindiği üzere birçok kişide çene yüz hatlarının en kritik noktasıdır. Yüze şeklini vermesinin yanında daha dikkat çekici bir görünüme sahip olmanızı sağlamaktadır.

Çene bölgesindeki değişimlerin ameliyatsız, cerrahi kesi olmadan tamamlanması da çene hattı dolgusu olarak bilinmektedir. Ameliyat uygulamasının olmaması, cerrahi kesi ve dikiş uygulamalarının da olmaması anlamına gelmektedir. Bu sayede ciltte iz kalması gibi olumsuzluklar da söz konusu değildir.
Hem kadınlar hem erkekler tarafından tercih edildiği bilinen Jawline dolgu, gıdı bölgesindeki belirginliğin ortadan kalkmasına yardımcı olur. Bu sayede Jawline dolguyla birlikte gıdı sarkması problemleri de ortadan kalkmaktadır. Son dönemin güzellik algılarına bakıldığında da en çok talep edilen estetik yüz uygulamaları içerisinde Jawline dolgu yer almaktadır.

Jawline Dolgu Kimlere Uygulanır?

Jawline dolgu uygulamasının çenenin alt yüz bölümüne uygulandığı bilinmektedir. Bu aşamada özellikle çene altı bölgesindeki görünümden memnun olmayanlar, Jawline dolgu talebinde bulunmaktadır. Gerçekten Jawline dolgu ihtiyacı olan kişilerse çok çeşitlidir. Bu kısımda karşınıza geniş bir yelpaze çıkmaktadır. Kişilerin çene ucunun yumuşak hatlı ve kısa olması, boyun derisinde kırışıklıkların bulunması, sarkma problemi yaşanan gıdı bölgesinde estetik görüntünün bozulması nedenler içerisinde yer almaktadır.
Jawline dolgu uygulamaları yüz hattı yuvarlak olanlar, çenesi ve dudakları arasında bir oranın olmaması, kısa çene hattının bulunması, yaşa bağlı deformasyonlar, çene ucunun dar olması gibi sebepler sayılmaktadır. Tüm bunlar ve çok daha fazlası nedeniyle, kişiler Jawline dolgu uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak istemektedir. Bu aşamada yalnızca bilgi almak değil, uzmanların önerilerinin karşılanması da bir hayli önemlidir.

Jawline Dolgunun Faydaları Nelerdir?

Jawline dolgu, diğer estetik dolgu uygulamalarında olduğu gibi benzer özelliklerle karşınıza çıkmaktadır. En belirgin özelliklerinden biriyse genel anestezi gerektirmeden, cerrahi uygulamalara gerek olmadan tamamlanmasıdır. Aynı zamanda kısa süre içerisinde uygulandığı bilinen, hızlı sonuç almayı sağlayan bir yöntem olarak yorumlanmaktadır. Kişilerin yüz şeklinin eskisinden çok daha estetik olması, kozmetik bir görünümün elde edilmesi mümkündür.
Aynı zamanda kişilerin boyun ve gıdısı arasındaki oransızlık düzenlenmektedir. Cerrahi bir uygulama olmaması sayesinde iyileşme süreci sanılandan çok daha kısa sürmektedir. Kişilerin dinlenmesi, süreci yatarak veyahut kısıtlı hareketlilikle tamamlaması söz konusu değildir. Ameliyat izi gibi sorunlardan uzaklaşmayı mümkün hale getirmektedir.
Ameliyat, anestezi gibi durumların olmaması, uygulamanın çok daha uygun fiyatlı olmasını sağlamaktadır. Çene bölgesindeki kırışıklıkların en aza indirilmesi, çene ucunun belirginleşmesi gibi artıları bulunmaktadır. Bununla birlikte çene hattında bulunan düzensizlikler ortadan kaldırılmaktadır. Jawline dolgu sonrasında çene hattında çok daha zarif ve güçlü bir görünüm elde edilmektedir. Yüz hatlarınızın en iyi şekilde ortaya çıkması, kendinizi daha iyi hissetmeniz mümkündür. Bununla beraber, yüzün daha genç bir hal alması söz konusudur.

Jawline Dolgu Nasıl Yapılır?

Jawline dolgu uygulamasının öncesinde, çene hattında dolgu yapılması gereken bölge belirlenmektedir. Bu bölgelerin belirlenmesi noktasında uzman desteğinden faydalanmak önemlidir. Uzman hekimler hem kendi deneyimlerinden yola çıkarak eksik noktaları belirler hem de sizin taleplerinizi önemser. Yani sizler de rahatsız olduğunuz noktaları belirterek hedef bölge seçimi yapabilirsiniz. Dolgu bölgesinin en uygun şekilde seçilmesinin ardından, dolgu cilt altına enjekte edilmektedir. Bu aşamada öncelikli olarak anestezik krem uygulanmaktadır. Bu da lokal anestezi yaparak kişilerin enjeksiyon sırasında canının yanmasını engellemektedir.
Jawline dolgu uygulamasının hemen ardından kişiler günlük hayatlarına dönmektedir. Bu konuda sizi kısıtlayacak herhangi bir problem bulunmamaktadır. Ayrıca uygun görülen tarihte, uzmanınıza görülmeniz de önemlidir. Bu sayede gerekli olan rötuşların atılması, sürecin kontrol altında tutulması mümkündür. Hyalüronik asit enjekte edilen bölgede şişlik, sertlik meydana gelebilmektedir. Bu belirtilerin oluşmasıysa sanılanın aksine oldukça normaldir. Enjeksiyon kaynaklı oluşan bu şişlik, kızarıklık kısa süre içerinde ortadan kaybolmaktadır. Sonrasındaysa dolgu dokuyla bütünleşerek bölge üzerinde yumuşamaya devam etmektedir.

Jawline Dolgu Kalıcı Mıdır?

Jawline dolgu uygulamasının kalıcılık oranı birden fazla faktöre göre değişiklik göstermektedir. Dolgunun yapımında kullanılan malzemenin ne olduğu, dolgu miktarının ne olduğu, hastalık faktörleri gibi birçok detayda da süreç içerisindedir. Uygulama bölgesinde kullanılan dolgunun fazla olması, kalıcılık süresini de aynı oranda arttırmaktadır. Ayrıca bilindiği üzere dolgu malzemelerinin türüne göre, vücutta erime süreleri de birbirinden ayrılmaktadır.
Jawline dolgu yapımının ardından da bir yıl kadar bir süreyle etki edebilmektedir. Dolgunun yok olmasının ardından tekrarlanması mümkündür. Araya dinlenme süresi koymak gerekmez. Ayrıca dolgunun tekrar yapımıyla birlikte kalıcılık süresi de artış göstermektedir. Kişilerin yapılan dolgudan memnun olmaması halinde, özel maddeler kullanılması ve dolgunun hızlıca eritilmesi de mümkündür.