Lazerle Cilt Gençleştirme

Lazerle cilt gençleştirmeLazerle cilt gençleştirme ve kırışıklık tedavilerinin en büyük avantajı, cildi soymadan ve hastayı sosyal yaşamından soyutlamadan tedavi olanağı sunmasıdır. Yüz, boyun, el ve göğüs bölgelerinde yaşlanmaya bağlı izlerin yok edilmesi için kullanılan invasif olmayan bir işlemdir. Lazer ışını; cilt altındaki kollajen doku yapımını arttırarak, kırışıklarda azalma, ciltte canlanma ve toparlama sağlar. 

Lazer ile tedavi edilen cilt dokusunda ısı etkisi ile kollajen ve elastin yapımından sorumlu hücreler uyarılır, yüzeysel ve derin kırışıklıklar cildin elastikiyeti artarken yumuşatılır ve su tutma yeteneği yüksek hücreler oluşarak cilde gerginlik kazandırılır. Lazer cilt gençleştirme uygulaması, vasküler görünümleri, pigment lezyonları ve kırışıkları azaltır ve cilt dokusu yeniden canlandırır.  Genişlemiş gözenekleri, yara izlerini ve renk kayıplarını en aza indirerek cilde bir tazelik sağlar.

Kliniğimizde bu amaçla NdYag, ErYag, ErGlass ve karbondioksit lazerler kullanılmaktadır. Seans süresi 20 – 30 dakikadır. Sonrasında, 2 – 3 gün süren hafif kızarıklık ve ödem oluşabilir. Yara, soyulma, iz yada leke oluşumu yoktur ve hasta günlük yaşam aktivitelerine devam edebilir. Yüz gençleştirme uygulaması, seans aralığı 2 – 4 hafta olarak toplamda 4-6 seans olarak uygulanır.

Fraksiyonel Lazer(Karbondioksit-Er-Glass)

Radyofrekanslı Fraksiyonel CO2 Lazer hem cilt yüzeyine hem de cildin derin tabakalarına aynı anda etki edebilen yüksek teknolojik bir sistemdir. Cilt yüzeyi pürüzsüzleşirken cilt altı bağ dokusu sıkılaşabilir ve yenilenebilir. Cildin orta tabakası olan dermisin en derin kısımlarına nüfuz ederek eşsiz sonuçlar doğurmakta olup cilt germe, yenileme, gençleştirme ve her türlü iz tedavisinde günümüzde altın standart yöntemdir.

Fraksiyonel CO2 lazer, yüzünüzdeki benler, siğiller, keratozlar, sivilce izleri, lekeler, yaşlanma ile yanaklarda oluşan ince çizgiler ya da gözenekler, cilt üzerinde oluşan pürüzlü görünüm, renksiz benler, siğiller, mat ve cansız bir cilt yapısı, dudak üzerindeki ince çizgiler için uygulanan bir lazer sistemidir.

Thulium Lazer

Thulium Lazer 1927 nm dalga boyuna sahip, medikal estetik alanında kullanılan yeni jenerasyon mikrofranksiyonel lazerdir. Cildin hem üst tabakasına hem de alt tabakasına etki ederek epidarmal dokuyu soymadan ciltte mikro kanallar açar. Cildin hasarlı bölümüne etki ederken sağlam olan doku korunur. Böylelikle sağlam kalan cilt dokusu yeni doku oluşturur ve Thulium Lazer ile cildin hasarlı ve yaşlanmış kısmı her seansta azaltılmış olur. Özellikle leke tedavisinde kullanılan Thulium Lazer lekelerin giderilmesi konusunda oldukça güçlü bir etkiye sahiptir. Sadece leke tedavisi değil ince kırışıklıkların silinmesi, cildin sıkılaşması ve nemlenmesi, yeni elastin-kolajen üretimi, gözeneklerin daralması, cildin canlanıp parlaması gibi etkileri de vardır. Thulium Lazer cilt kalitesini arttırır, cildi yeniden yapılandırarak gençleştirir.