Lenf Drenaj

Lenf drenajLenf Drenaj uygulaması bir basınç terapisidir. Vücutta kan dolaşımının yanı sıra lenf dolaşımı vardır. Lenf yada kan dolaşımının aksaması vücutta ödeme sebep olur ve kilo problemine dönüşür. Aktif kas aktivitesinin olmadığı bir hayat tarzı, düzensiz beslenme, hormonal düzensizlikler, aşırı tuzlu gıda alımı, uzun seyahatler, uzun süre ayakta kalma yada oturma, sıkı elbiseler vücutta ödem oluşmasını kolaylaştıran faktörlerdir. Sellülite yol açan en önemli faktör ise dolaşım bozukluğudur.

Pressoterapi, bir basınç terapisidir. Lenf dolaşımının ve genel dolaşımın kalbe dönüşünü hızlandırarak vücuttaki ödemi çözer. Damarlardaki basıncı azaltarak dolaşımı düzenler. Bu doğrultuda zayıflama ve sellülit tedavilerine yardımcı olan bir sistemdir.

Pressoterapi uygulaması ayaklardan başlayarak göğüs altına kadar vücuttaki lenf noktalarına etki eder. Vücuttaki sarkıklıklarının toparlanmasında, kilo problemlerinde, hamilelik sonrası oluşan varis, ödem ve sarkıklıklarda, selülit ve bölgesel incelme tedavilerinde oldukça etkilidir. Elektroterapi, LPG, kavitasyon, radyofrekans, mezoterapi gibi uygulamalarla kombine olarak kullanıldığı takdirde oldukça etkin sonuçlar verir.

Pressoterapi seansları haftada 1-2 kez uygulanabilir. Seans süresi yaklaşık 15-30 dakikadır. Seans sürecinde herhangi bir ağrı-acı hissi oluşmaz aksine rahatlatıcı bir uygulamadır.