Soğuk Lipoliz

soğuk lipolizSOĞUK LİPOLİZ NEDİR?

Soğuk lipoliz uygulamasının amacı cilt altındaki yağ hücrelerini kontrollü bir şekilde soğutmaktır. Soğutup dondurulan yağ hücrelerinin yapısının bozulmasını sağlayan bir prosedürdür. Kısa süre içerisinde işlem görmüş kişinin vücudu dondurulan yağları işleyerek ölü yağ hücrelerini kökten ortadan kaldırmaktadır.

Soğuk lipoliz uygulama süresi ne kadardır?

Soğuk lipolizin her bir seansı 1 saat sürmektedir. Vücut yapınıza göre ihtiyacınız olan seans sayısı değişebilmektedir.

Soğuk lipoliz kimlere uygulanır?

Bölgesel yağların diyet ve egzersiz ile yok edilemediği kişilerde soğuk lipoliz uygulaması çok iyi sonuçlar yaratmaktadır.

Soğuk lipolizin etkisi ne zaman görülür?

Soğuk lipoliz uygulaması yapıldıktan 3 hafta sonra etkisini göstermeye başlar ve 3 ay boyunca incelme süreciniz devam eder.

Tek seans ile ne kadar incelme beklenir?

Klinik çalışmalara göre tek seans soğuk lipoliz uygulamasının işlemden 2-4 ay sonra uygulanan bölgede 4-6 cm incelme etkisi bulunmaktadır.

Soğuk lipoliz sonuçları kalıcı mıdır?

Uygulama sonrasında kişi diyetine dikkat ettiği takdirde alınan sonuç kalıcı olmaktadır. Soğuk lipoliz uygulaması sonrasında vücuttan yağ atılımı yavaş bir şekilde ve 2-4 aya uzanan bir süreç boyunca gerçekleşir. Yağ hücreleri kan ve lenf dolaşımı yardımıyla vücuttan atılır. Yağların vücuttan uzaklaştırılması yavaş ve güvenli bir şekilde gerçekleşir.

Soğuk lipolizi aynı anda kaç bölgeye uygulanır?

Soğuk lipoliz aynı anda 1, aynı gün içinde 3 farklı bölgeye uygulanabilmektedir.