LPG

LpgLPG, deri ve deri altı dokulara emme ve dönme hareketlerinin birlikte kullanıldığı  negatif basınç uygulayan bir methottur. LPG, kan ve lenf dolaşımını arttırarak vücuttan metabolik atıkları uzaklaştırır. Cilt ve cilt altı dokuların yeniden yapılanmasını sağlar. Cilt dokusunda iyileştirme, lokalize yağ birikimlerini giderme, vücut sıkılaştırma, metabolizmayı hızlandırma, sellülitleri giderme ve liposuction sonrası iyileşme sürecini hızlandırma amacıyla kullanılır. 

Sellülit, adiposit adı verilen deri altı yağ hücre gruplarının etkisiyle kan ve lenf dolaşım sistemlerinin bozulmasıyla oluşan bir  patolojidir. Yağ hücreleri  gruplarının arasında oluşan fibrotik bantlar deride sellülit oluşumuna neden olur. Zamanla dolaşım probleminin artması sonucu sellülitin tipik görüntüsü olan portakal kabuğu görüntüsünün oluşması ve cildin elastikiyetini kaybetmesine yol açar. 

LPG yöntemiyle cildin mikro dolaşımı yeniden sağlanmakla bağ dokusunun kendini tamir etmesine yardım etmekte böylece cildin tonu ve görünümüne katkı sağlamaktadır.

LPG seans aralığı ve süresi ne kadardır ? 

Uygulamada hastaya özel LPG giysisi verilir. Seans süresi yaklaşık 40 dakikadır ve uygulama haftada 2-3 kez yapılır. Toplam tedavi süresi problemin yoğunluğuna bağlı olarak 10-20 seans aralığındadır. İlk 5 seanstan sonra vücut sıkılaşması gözle görülür hale gelir. Uygulamada herhangi bir ağrı-acı hissi oluşmaz yanı sıra stres azaltıcı ve rahatlatıcı bir etki bırakır.

LPG hangi durumlarda uygulanamaz ?

Şeker hastalarına, kalp rahatsızlığı olan kişilere,ateşli hastalık döneminde olan kişilere ve hamilelere uygulama yapılamaz. Normal doğum sonrası ilk 3 ay ve sezeryanla doğum sonrası ilk 6 ay uygulama yapılmamalıdır. Açık yaralara, göz çevresine, genital bölgelere, kalın varislerin olduğu bölgelere, enfeksiyonlu bölgelere, lipomların üzerine uygulama yapılmamalıdır.