Altın İğne

altın iğneAltın iğne, fraksiyonel radyo frekans uygulaması olarak da bilinen bir cilt gençleştirme ve güzelleştirme uygulamasıdır. Yaşlanma ve çevresel faktörlerden kaynaklı olarak ciltte oluşan deformasyonlar, lekelenmeler ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya, cildi daha canlı, parlak ve genç göstermeye yardımcı olan uygulamadır.

Altın iğne radyofrekans tedavisi dönemin en popüler uygulamalarından biri olarak bilinmektedir. Uygulama içerisinde kişiye özel olarak altın iğne, titanyum mikro iğne uçlarından destek alınmaktadır. İğne sayısı 25 ila 64 arasında değişkenlik gösterirken tedavi alının genişliği de iğne sayısı üzerinde etki sahibidir. Uygulama öncesinde dikkat edilmesi gereken noktalardan biri lokal anestezi işlemidir. Bunun için uygulama öncesinde, yaklaşık bir 30-60 dakika aralığında uyuşturan kremlerin kullanılması gerekmektedir. Anestezinin sağlanmasının ardından işlem süresi otuz dakika olarak görülmektedir. Uygulamaların ihtiyaca bağlı olarak ayda bir kez olması mümkündür. Bunun yanı sıra ayda bir kez olan uygulamaların 3-5 seans olarak yapılması daha doğrudur.

İşlemin derinin üst tabakasına zarar vermiyor oluşu hem yaz hem kış aylarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Uygulama sırasında ödem ve kızarıklık durumları da meydana gelebilmektedir. Altın iğne radyofrekans uygulaması sonrasında beklenmeyen belirti kabuklanma olarak bilinmektedir. İşlemle ortaya çıkan etkiler, iki gün gibi bir zaman dili içerisinde yok olmaktadır. Bunun yanı sıra uygulamanın ardından onarıcı kremlerden ve güneş koruyuculardan destek alınması, günlük hayata dönüşü daha hızlı hale getirmektedir. Uygulamanın sonuçları her seans sonrasında kendini göstermektedir. Bunun yanı sıra seansın üzerinden geçen bir buçuk ayda iyileşmenin devam ettiği de gözlemlenmektedir.