Elektroterapi

ElektroterapiElektroterapi , vücutta yağ dokusunun biriktiği bölgelerdeki kasların, yüksek frekanslı elektriksel uyarılarla aktif hale getirilmesi esasına dayanır. Bu teknik, vücuda yerleştirilen elektrotlarla doğru akım kullanılarak uygulanır.

Elektroterapi bölgesel zayıflamayı, sarkık ve güçsüz kasların toparlanmasını, cilt ve cilt altı dolaşımını arttırarak cildin kalitesinin artmasını ve uygulanan bölgenin sıkılaşmasını sağlar. İşlem esnasında uygulama alanlarındaki aktivite dokulardaki oksijen oranını arttırarak yağların yakımını hızlandırır.

Elektroterapi cihazlarında çok sayıda elektrot ucu olduğu için vücudun birden fazla vücut bölgesinde eş zamanlı incelme sağlanabilmektedir. İncelmesi istenilen bölgelere bu uçlar yapıştırılır ve az miktarda elektrik şokları verilir.

Özellikle, elektroterapi sonrasında lenf drenajı uygulaması son derece etkili sonuçlar vermektedir. Kombine olarak yapılan diğer tedavilerle kilo verme kolaylaşır.

Elektroterapi uygulaması hangi amaçla kullanılır ?

Elektroterapi, bölgesel yağlanmalarda yağ yıkımı (lipolitik etki), cilt sarkmalarında toparlanma (sıkılaşma), vücut yağ oranı azaltılması, vücudun şekillendirilmesi, kas spazmlarının giderilmesi, kronik kas ve eklem ağrılarının hafifletilmesi ve birikmiş sıvıların atılmasında kullanılır. Göğüs, yüz, kalça, göbek, karın ve
basen bölgelerinde kullanılabilir.

Elektroterapi tedavi süreci ne kadardır ?

Elektroterapi seansı ortalama 40 dakika sürer. Seanslar haftada 2-3 kez olacak şekilde tedavi 15-20 seans sürmektedir. Kişinin vücudundaki yağ dağılımı ve yoğunluğuna göre uygulama belirlenir. Seans sırasında kişide rahatsızlık oluşturacak bir his olmaz. 4. seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar ortaya çıkmaya başlar. Uygulama sürecinde, kas dokularının gelişimi için alfa-hidroksi asitler ve L-karnitin bakımından zengin yiyeceklerle beslenme önerilmektedir.