Marionette

marionette dolguMarionette Nedir?

Marionette yüze uygulanan dolgu işlemlerinden biridir. Bilindiği üzere yüz bölgesi yaşlanmaya bağlı olarak bazı belirtiler göstermektedir. Hatta yüz bölgesinin yaşlılık kaynaklı belirtileri göstermeye en meyilli olan nokta olduğu da bilinmektedir. Cildin altında bulunan dokuların erimesi sonucunda derin çizgiler, kırışıklıklar ve cilt gevşeklikleri oluşmaktadır. Oluşan belirtilerin tümü de kişileri daha yaşlı, daha sert ve daha yorgun göstermektedir. Ayrıca ağız kenarlarından çeneye doğru uzanan marionette çizgisi, yüz ifadesinin olumsuz bir hal almasına neden olmaktadır.
Estetik kaygıların meydana gelmesi, kendinizi çok daha güçsüz hissetmeniz gibi durumlar da söz konusudur. Kaygılarınızdan korunmanız, marionette bölgesinde daha estetik bir görüntü var etmeniz için de destek almanız gerekmektedir. Bunun için kullanılan en konforlu, etkili yöntemse marionette dolgusu olarak bilinmektedir. Güvenilir uygulamalardan faydalanmak istediğinizde dolgu uygulamasıyla beraber sonuç almanız mümkündür. Cildinizi yaşlı gösteren, yaşam kalitenizi ve moralinizi etkileyen faktörlerden ayrılmanızı sağlamaktadır.
Marionette dolgusu yaş almaktan kaynaklı olarak oluşan, dudaktan çeneye doğru inen çizgilerin ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Ayrıca genellikle çenesi küçük olan kişilerde meydana gelmektedir. Müdahale edilmemesi halinde de kişilerin yaşlı memnuniyetsiz görünmesi söz konusudur. Tüm bu problemlerden uzaklaşmak için de ameliyat gibi zorlu uygulamalardansa marionette dolgusu çok daha doğru bir seçimdir.

Marionette Nasıl Yapılır?

Marionette dolgusu, klinik ortamda, uzman hekimce yapılması gereken bir uygulamadır. Kişilerin bu alanda profesyonel olması kadar uygulama öncesinde incelemelerin ve planlamaların yapılması da önemlidir. Kişinin marionette çizgisinin durumunun ne olduğu kararlaştırılmalıdır. Doğru adımların atılmasının yanında konforlu ve güvenilir adımların atılması gerekmektedir. Uygulamanın yapılmasının öncesinde doğru dolgu maddesinin seçilmesi gerekmektedir. Bu da uzman hekimin onayıyla, cilt tipinizle bağlantılıdır. Marionette dolgusu yapılırken bulunan ortamın steril ve güvenli olması da önemlidir. Bu yüzden işlem öncesinde tüm bu detayların halledilmesi gerekmektedir. Dolgu uygulaması sırasında enjeksiyonda acı hissedilmemesi için lokal anestezi uygulanmaktadır. Anestezik krem sürülerek biraz beklenmesinin ardından, hedef bölge uyuşmuş olacaktır.
Bölgenin uyuştuğundan emin olunduğunda, doğru enjeksiyon yöntemleriyle dolgu maddesi deri altına uygulanmaktadır. Doğru ölçüde, dikkatli bir biçimde yapılan uygulama oldukça kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Uygulama sonrasında direkt olarak sonuç almanız mümkündür. Sonucun görülmesine engel olacak bandaj, büyük ödem gibi problemler de meydana gelmez. Sizler marionette dolgusunun bitiminin ardından hızlı bir biçimde cildinizi görebilirsiniz. İşlem oldukça kısa sürdüğünden zamandan da tasarruf yapmış, anesteziden uyanma, kontrol altında kalma gibi problemlerden de korunmuş olursunuz. Dolgu uygulamasının bitmesinin ardından günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam etmeniz de mümkündür. Hyalüronik asit bazlı olan dermal dolgularla, yan etki faktörlerinden de korunduğunuzdan emin olabilirsiniz. Cildinizin kalitesi, duruşu marionette dolgusu sonrasında çok daha iyi bir hal alacaktır.

Marionette Kalıcı Mıdır?

Marionette dolgusu kalıcı bir dolgu değildir. Hyalüronik asit bazlı olmasından kaynaklı olarak bir süre sonrasında yenilenmesi gerekmektedir. Dolgunun uygulanmasının ardından on sekiz ila yirmi dört ay aralığında kalıcılığın sağlanması mümkündür. Eğer siz dolgunun etkisinin devam etmesini istiyorsanız, o zaman bu sürede beklemenize gerek yoktur. Dolgunun yenilenmesi aşamasında var olan fırsatları değerlendirmeniz mümkündür. Düzenli şekilde yapılan dolguların kalıcılığının artması amacıyla dolguların yenilenmesi de önerilmektedir. Marionette dolgu, tekrarlandıkça kalıcılık süresi daha da uzamaya devam etmektedir. Elbette kalıcılık oranı, kişiden kişiye, dolgu maddesi çeşitlerine göre farklılık göstermektedir.

Marionette Dolgu Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Marionette dolgu uygulamasının ardından dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Bunlara en iyi şekilde uymak, dolgunun bozulmasını engellemektedir. Bundan ötürü dolgu uygulamasının en doğru şekilde yapılması, işlemlerin eksiksiz bir biçimde tamamlanması kadar sonrasına da önem vermek gerekir. Hekiminizin önerilerini ve uyarılarını dikkate almanız da önemli bir faktör olarak görülmektedir. Dolgu uygulamasının tamamlanmasının ardından her türlü temastan kaçınılması gerekir. Kişilerin aşırı sıcakla temas etmesi de doğru değildir. Bu yüzden direkt olarak temasla, sıcak suyla bağ kurulmaması gerekir. Güneş ışınlarından korunmak gibi faktörler de önem arz etmektedir. Marionette dolgusunun kalıcılığını azaltan faktörlerden de uzaklaşmak önemlidir.

Marionette Dolgusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Marionette dolgusu diğer dolgu çeşitlerine göre uzun süreli kalıcılığı olan dolgulardan biridir. Yirmi dört aya kadar uzanan kalıcılığı sayesinde estetik olarak rahat etmenizi sağlamaktadır. Dolgunun tekrarlanması için bekleme süresi de bulunmamaktadır. Yalnızca anestezik kremler kullanılarak acı ve ağrı durumu da ortadan kalkabilmektedir. Konforlu ve güvenilir bir işlem olmasının yanı sıra tüm uygulama süresi on dakikadır.
On dakika kadar kısa bir süre içerisinde istenilen sonuçlara ulaşmak mümkündür. Marionette dolgu uygulamasının ardından kişilerin günlük hayatlarında kesinti yaşanmaz. Uygulamaları rahatlıkla yapmak, günlük hayata dönmek mümkündür. Birden fazla dolgu uygulamasıyla beraber yapılması da mümkündür. Elbette işlemlerin hekim tarafından, konforlu bir uygulama alnında yapılması oldukça önemlidir. Gerek uygulama öncesinde gerekse uygulama sonrasında yapılması gerekenlere dikkat etmek de şarttır. Böylece olası problemlerin önüne geçilmektedir.