PCL Dolgu (Akıllı Dolgu)

pcl dolguPCL Dolgu Akıllı Dolgu Nedir?

PCL dolgu yani akıllı dolgu, dermal bir dolgu olarak tanımlanmıştır. Şu anda yetmiş ülkede dağıtımı bulunan bir üründür ve CE sertifikası bulunmaktadır. Bilindiği üzere günümüzde her şey hızlı bir biçimde gelişmeye devam etmektedir. İnsanlar, artık tedavi yöntemlerinde de bu gelişimden faydalanmaya devam etmektedir. Tedavi süreçlerinde kendilerini sosyal yaşamdan ayırmayan, güvenilir tedavi yöntemleriyle bir araya gelmektedir. Bu da özellikle son dönemlerde dermokozmetik tedavinin popüler hale gelmesini sağlamaktadır.
Bu işlemler ve tedavi süreçleri sayesinde hem kadınlarda hem de erkeklerde, ameliyatsız estetik mümkündür. Bu oranda günden güne artmaya devam etmektedir. Dermokozmetik tedaviler içerisinde kullanılan ürünlerden biriyse akıllı dolgudur. Akıllı dolgu, AQTIS Medical içerisinde 2066 yılında üretilmiştir. Cildin gevşekliğinin, sarkmalarının toparlanması konusunda önemli bir avantaj olarak görülmektedir. Aynı zamanda yüzde bulunan derin hatların, kıvrımların görünümünün azalması noktasında önemli bir yere sahiptir.
Kaldırma etkisinin yüksekliği, cilde dolgunluk sağlaması ve ciltte bulunan kolajen miktarını arttırmasıyla önemli bir avantaj olarak görülmektedir. Birden fazla artısı bulunan PCL dolgu, farklı uygulama bölgelerinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda bazı bölgelerde kullanılmamasından ötürü uzmanlar tarafından uygulanması gerekmektedir. Kalıcılığı uzun olan akıllı dolgu, barındırdığı etkilerle beraber birçok artıyı da beraberinde getirmektedir. Kişilerin estetik kaygılarının en iyi şekilde ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Beklentilere hitap eden yapısıyla öne çıkmasının yanında farklı ve etkili özellikleri bulunmaktadır.

PCL Dolgu Akıllı Dolgu Etkileri Nelerdir?

PCL dolgu, akıllı dolgu içeriğiyle birlikte iki farklı ürün olarak öne çıkmaktadır. Bunun yanında ilk ürünün içeriği gliserin ve su barındırmaktadır. Jel kıvamındadır ve FDA tarafından güvenlik onayı almış bir üründür. Yaklaşık iki aylık bir kalıcılığı bulunmaktadır. Diğer ve etkili olan ürünse, FDA, CE onayı olan PCL yani polikapolaktondur. İnsan dokularıyla uyumlu olan akıllı olgu doğal bir yapıdadır. İçerisinde çapraz bağ bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra toksik, alerjik ve antijenik bulunmamaktadır. Yumuşak bir biyolojik yapısının olmasının yanında vücutta kalıntı bırakma durumu söz konusu değildir. Vücut içerisinde tamamen erime göstermektedir.
Akıllı dolguyla birlikte etkinliği sağlayan kolajen üretimi Tipl kolajeni uyarmaktadır. Bu sayede vücudunuzda olan yeni kolajenler, doğal ve sağlıklı, uzun ömürlü yapılanma elde etmenizi sağlamaktadır. Üretim teknolojisine bağlı olarak etkilerin kalıcılığı bir ila dört yıla kadar uzanmaktadır. Uygulandığı bölgeye yerleşmesi, yerleşmesinin ardından hacim ve kalıcılık sağlaması mümkündür. Cildin tedavisinde kullanılmasının yanında sıklıkla tercih edilen dolgu çeşidi olarak yorumlanmaktadır. Sıklıkla kullanılmasının en büyük nedeniyse, kalıcı özelliğe sahip olmasıdır. Diğer dolgu çeşitleri incelendiğinde, kalıcı dolgu çeşidinin PCL dolgu olduğunu görmek mümkündür. Güvenilir bir uygulama olarak tanımlanmasının yanında nasıl uygulandığı da önemli bir detaydır.
Uygulama sonrasında görülen ilk etkiler, jelle oluşan etkiler olarak bilinmektedir. Asıl beklenen etki cilt içerisinde kendi cildin kendi kolajeninin oluşmasıyla beraber meydana gelmektedir. İlk iki ya da üç ay içerisinde kendini göstermektedir ve kullanılan ürünün çeşidi, etkinlik süresini belirlemektedir.

PCL Dolgu Akıllı Dolgu Hangi Bölgelere Uygulanır?

PCL dolgu, akıllı dolgu uygulama alanları tüm yüz bölgeleri olarak bilinmektedir. Oldukça güvenli bir dolgu çeşidi olduğundan ötürü, kaz ayaklarında, elmacıklarda, çene kontrolünde, yanaklarda, alın ve kaşta, şakaklarda uygulanmaktadır. Kişilerin boyunda ve el sırtında da uygulanmasının yanı sıra yaşlılığa bağlı olarak meydana gelen cilt bozulmalarında da kullanılmaktadır. Cilt altı dokularının erimesini önlerken, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Doğal kolajen üretimiyle birlikte etkili sonuçlarla buluşmayı mümkün hale getirmektedir. Dudaklarda kullanılmaması da bilinen özelliklerden biridir.

PCL Dolgu Akıllı Dolgu Uygulaması Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

PCL dolgu, akıllı dolgu uygulamasının öncesi ve sonrası için kan sulandırıcı ilaçların kullanımı önerilmemektedir. Ağrı kesicilerin, e vitaminlerinin, aspirinin ve buna benzer ilaçların kullanılmaması konusunda uyarılar yapılmaktadır. Bu noktada özellikle uzmanınızın önerilerini göz önünde bulundurmanız, kendi sağlık hikayenizi doktorunuzla eksiksiz bir biçimde paylaşmanız gerekmektedir. Uygulama sırasında enjeksiyon için iğne girişleri olacaktır. Bu girişlerin enfeksiyona açık olduğu bilindiğinden bölgenin yirmi dört saat boyunca yıkanmaması gerekmektedir. Elle temasın olmaması ve özellikle makyaj uygulamasından kaçınılması önemlidir.
Bir hafta boyunca sıcak su temasından kaçınılması gerekmektedir. Bundan dolayı hamam, duş ve sauna gibi sıcak uygulamalardan uzak durmak önemlidir. Bir ila iki hafta süreyle dolgunun uygulandığı bölgenin üzerine yatılmaması, sert uygulamalardan kaçınılması da gerekmektedir. Böyle üzerine peeling gibi uygulamaların ertelenmesi de önerilir. Ayrıca ultrasonik, lazer ve radyofrekans tarzı uygulamalarında, gerekliyse dolgudan önce yaptırılması da doğrudur.

PCL Dolgu Akıllı Dolgunun Yan Etkisi Var Mıdır?

PCL dolgu, akıllı dolgu yan etkisi oldukça azdır. İşlemin yapılmasının ardından, enjeksiyon uygulamasından kaynaklı olarak küçük morluklar meydana gelebilmektedir. Bunların yanında geçici olarak gözlemlenen ödemler meydana gelmektedir. Bu ödemeler üç ila dört gün aralığında gözlemlenmektedir. Söz konusu belirtilerin de kolayca halledilen medikal tedavilerle ortadan kaldırılması, kısa sürede yok olması mümkündür. Kullanılan diğer dolgulara göre yeni kolajen üretimi yapışı, geniş hacimlerde düzelmelere yardımcı olması ve performans yükseklikleriyle birden fazla artısının olduğunu söylemek mümkündür. Cildin pürüzsüzlüğüne destek olurken boşluklu, eğik bölgelerde canlanmaya yardımcı olmaktadır. Sarkan dokuların toparlanması ve daha dinç bir görünüm kazanması noktasında da etkisinin olduğu bilinmektedir.