Radyofrekans ile Cilt Gençleştirme

Radyofrekans ile cilt gençleştirmeRadyofrekans ile cilt gençleştirme uygulaması, arteriyel kan akışının arttırarak, dokulara daha fazla oksijenin, ihtiyacı olan besinlerin ve diğer destek minerallerin çok daha kolay iletilmesini sağlar ve yoğunlaşmış ve kaplanmış dokular için son derece olumlu etkiler gösterir. Isı etkisi yıpranmış kollajen dokuda parçalanma yarattığından, vücut yeni kollajen üretimine başlar. 

Yaşlanma süreciyle birlikte kollajen liflerin sayısı azalır, yapısı bozulur ve cilt sarkmaya, kırışmaya başlar. Radyofrekans yöntemi, tüm yüz bölgesindeki ince kırışıklık ve çizgilerde, yanak bölgesindeki yüz sarkmalarında, gıdı bölgesindeki sarkmanın iyileştirilmesinde, boyundaki yatay bantların giderilmesinde son derece etkili bir yöntemdir.

 

Yine ısı etkisiyle, fibroblast aktivasyonu hızlanır. Vücutta sıkılığı sağlayan bağ dokusu hücreleri olan fibroblastların aktivitesinin artması deride gerginlik ve sıkılık sağlar.

Radyofrekans seansları ortalama olarak 30 dakika sürer. Toplam tedavi, hastanın durumuna göre 6-10 seans aralığındadır.

Radyofrekans cerrahi bir uygulama değildir ve kesik yada ameliyat izi oluşturmaz. Uygulama sırasında ağrı-acı hissi oluşmazken sadece rahatsız etmeyecek şekilde sıcaklık hissi oluşur. Uygulamadan hemen sonra hasta günlük yaşam aktivitelerine devam edebilir.

Kanser, parkinson, ms, epilepsi hastalarına, hamile ve emziren bayanlara, kalp pili yada vücudunda metal protez bulunanlara işlem uygulanamaz.