Ameliyatsız Cilt Germe

cilt germeAmeliyatsız cilt germe işlemleri, ciddi operasyonlar yaptırmak istemeyen, riskli süreçlere adım atmaktan çekinenlerin tercihi olarak tanımlanmaktadır. Teknolojinin ve uygulamaların gelişmesi de işlemlerin daha sık olarak tercih edilmesini mümkün hale getirmektedir. Bu aşamada özellikle ameliyatsız cilt germe işlemleri cildinizin daha sıkı daha sağlıklı ve daha genç görünmesini desteklemektedir. Yaşlanmanın gözle görülür belirtilerinin ortadan kaldırılması aşamasında sıklıkla kullanılan uygulamaları barındırmaktadır. Birçok kişinin beklentilerini karşılayan ve etkili sonuçlar alınan ameliyatsız cilt germe uygulamaları, invazif olmayan tedavisi sınıfında yer almaktadır.
Uygulanan lazer sistemleri, vitamin ejeksiyonları, dolgu enjeksiyonları ve çok daha fazlası cildin daha gergin, pürüzsüz ve genç görünmesine destek olmaktadır. Cildin elastikiyetinin arttırılması noktasında etkili bir yardımcı olarak da görülmektedir. Ameliyatsız germe uygulamaları, yerçekimine karşı yapılan uygulamalardır. Bu yüzden öncelikli olan yöntemler, neşter yöntemleri olarak bilinir. Ancak artık yeni dönemde neşteri uygulamaların yerini basit uygulama seçenekleri alıyor. Cerrahi bir işlem olmadan, istediğiniz estetik görünüme kavuşabiliyorsunuz. Cerrahi herhangi bir müdahale gerektirmeyen bu uygulamalar, cildinizdeki yaşlanma görünümünü de ortadan kaldırıyor.

Ameliyatsız Cilt Germe Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Ameliyatsız cilt germe uygulamaları birden fazla seçeneğe ayrılmaktadır. Bunlar dolgu uygulamaları, mezoterapi, iple germe, lazerle gençleştirme gibi çeşitlerle karşınıza çıkmaktadır. Bu aşamada öncelikli olarak öne çıkan seçenekler, var olan problemlerin ortadan kaldırılması hedeflenerek yapılmaktadır. Cilt germe uygulamalarında, dolgu enjeksiyonları sıklıkla kullanılmaktadır. Dolgu uygulamaları yaşın ilerlemesiyle birlikte kaybedilen hacmin geri kazandırılması için kullanılabilmektedir. Özellikle yüz bölgesinde bulunan yorgunluk görünümünün en aza indirilmesinde etkisinin olduğu bilinmektedir. Yüz bölgesinde çekici hatlar oluşturmak, yüzün daha simetrik olmasını sağlamak gibi etkilerinin de olduğunu söylemek mümkündür.
Cilt germe uygulamalarında kullanılan mezoterapi işlemleri, cildin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve amino-asitlerin aktarılmasını sağlamaktadır. Yüzde bulunan hasarın ve hacim kaybının ortadan kaldırılmasında etkili bir uygulama olarak bilinmektedir. Cildin daha sıkı olması, ciltteki kan dolaşımının düzenlenmesi ve sıkılığın sağlanması konusunda bir hayli büyük bir etki sahibidir. Ayrıca cildin daha genç ve canlı görünmesi noktasında sıklıkla tercih edilen uygulamalardan biri olduğunu söylemek de mümkündür. Cildin belirli nedenlere bağlı olarak kaybettiği elastikiyeti yenilemektedir.
Ameliyatsız olan cilt germe işlemlerinde ultrason teknolojisinden destek alınmaktadır. Bu sayede cildin süt katmanını etkilemeksizin, taşıyıcı katma ses dalgaları gönderilmektedir. Bu da cildin alt katmanında hasarın ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt hasarının oluşması nedeniyle, cildin yapılanma süreci direkt olarak etkilenmektedir. Cildin kendini yenilerken sıkılaşması ve toparlanması mümkün hale gelir. Cilt eskiye kıyasla daha genç bir cilt olarak karşınıza çıkar. Tek bir seans istenilen sonucun elde edilmesi için yeterlidir. Ancak yaş faktörüne bağlı olarak altı ay ve bir sene arasında değişkenlik gösteren bir süreyle yenilemelerin yapılması önerilmektedir.
Lazerle cilt germe uygulamalarının yanı sıra radyofrekans uygulamaları da kullanılmaktadır. Cildin ameliyatsız olarak gerilmesi, lift etkisi ile mümkün hale gelmektedir. Bunun yanı sıra iple germe uygulamaları da tercih edilen seçeneklerden biridir. Cildin daha güçlü, genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşması, gençlikle buluşması noktasında bu uygulamalar öne çıkmaktadır. Elbette en doğru yöntem, uzman görüşlerine göre belirlenmekte ve uygulama aşamasına geçilmektedir.

Ameliyatsız Cilt Germe İşlemi Öncesinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ameliyatsız cilt germe işlemi öncesinde, muayeneyi gerçekleştiren doktora kullanılan ilaçlarla ilgili doğru bilgi verilmelidir. Çünkü bu noktada dikkatli olunması gerekmektedir. Örneklendirmek gerekirse eğer ki kan sulandırıcı ilaç kullanılıyorsa, uygulamadan on beş gün öncesinde kan sulandırıcı kullanımına ara verilmesi beklenir. Kanın pıhtılaşmasını engelleme özelliğine sahip gıda maddelerinin kullanılmaması gerekmektedir. Bu sayede oluşabilecek kanama durumlarının önüne geçilmektedir. Uygulama öncesinde alkol alımı da durdurulmalıdır. Yaklaşık bir dört gün öncesinden alkol alımının bırakılması istenmektedir. Tüm bu detaylara dikkat edilmesiyle birlikte, oluşabilecek riskler en aza indirilmektedir.

Ameliyatsız Cilt Germe İşlemi Kimlere Uygulanmaz?

Ameliyatsız cilt germe işlemi cilt yapısı çok ince olan kişiler için uygun değildir. Aynı zamanda cilt altındaki yağ dokusu fazla olanlarda, çene ve gıdı bölgelerinde ileri seviyeli sarkma olan kişilerde tavsiye edilen uygulamalar değildir. Elbette bu durum uzman muayenesi sonrasında karar verilmesi gereken noktalardan biridir.
Ameliyatsız cilt germe uygulamalarının hamilelerde ve emziren annelerde gerçekleştirilmemesi beklenmektedir. Bunun yanı sıra kan pıhtılaşma sorunu olanlarda, cilt yapısı çok kalın olanlarda tercih edilmeyen uygulamalar olarak bilinmektedir. Uygulamanın yapılıp yapılmama kararı da uzmanın yaptığı tetkikler sonucunda belirlenmektedir. Uygulama sırasında ve sonrasında herhangi bir problem yaşanmaması, işlemlerin istenilen sonucu vermesi noktasında bu detaylar bir hayli önem arz etmektedir.

Ameliyatsız Cilt Germe İşleminin Tekrarlanması Gerekir Mi?

Ameliyatsız cilt germe işlemleri daha estetik bir görünüme sahip olmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Genellikle genç, güzel görünme isteğiyle bağlantılıdır. Bunun yanı sıra son yıllarda yoğun olarak tercih edilmesi söz konusudur. Ameliyatsız cilt germe uygulamalarının tekrarlanması gerekebilmektedir. Her ne kadar etkisi uzun yıllar boyu sürse de yaşlanma kaynaklı olabileceği gibi diğer nedenlerden ötürü de tekrar uygulama yapılabilmektedir. Uygulamaların tekrarlanması yine uzmanların kararına göre mümkündür. Bunların yanında cildin ihtiyaç duyacağı işlemler, doğru seans aralıklarına göre sürdürülmekte ve işlemler bu şekilde tamamlanmaktadır.

Ameliyatsız Cilt Germe Uygulaması Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ameliyatsız cilt germe uygulaması sonrasında kişilerin normal hayatlarına devam etmesi mümkündür. Çünkü uygulamalar lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Herhangi bir cerrahi müdahalenin olmaması, uygulama sonrasında günlük hayatınıza devam edebilmenizi kolaylaştırmaktadır. Uygulama sonrasında ciltte hafif morarmalar olabilmektedir. Aynı şekilde kızarıklık oluşumu da mümkündür ancak bu belirtiler, iki veyahut üç gün içerisinde ortadan kalkabilmektedir.