RadyoFrekans

RadyofrekansRadyofrekans ısı kontrollü zayıflama yöntemidir. Radyo dalgaları etkisiyle vücuttaki su molekülleri ile iyonlar (sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum) harekete geçerek sürtünme etkisiyle akım oluşturur, oluşan enerji hücresel düzeyde epidermis, dermis ve hipodermise ulaşır. 

Enerji etkisiyle bölge ısınır. Normal vücut ısısı 36-37 derecedir. Radyofrekans ile bu ısı 41-46 dereceye çıkar bu esnada cilt altı dokusu ısısı 50-55 dereceye yükselir. Bu ısı vücutta herhangi bir zararlı etki oluşturmaz. Uygulama sürecinde vücut ısısı infrared termometre devamlı kontrol edilir.

Uygulama seans süresi bölgeye göre değişmekle birlikte 15-50 dakika aralığındadır. Seans aralığı 1-2 haftada bir olmak üzere, total tedavi süreci 6-8 seanstır.

Kavitasyon, radyoterapi ve lenf drenaj kombine tedavisi ile en etkin sonuçlara ulaşılabilir.

Isı etkisiyle tedavi nasıl gerçekleşir ?

Radyofrekans hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirerek,su düzeyi fazla olan yağ hücrelerine ulaşır. Isı etkisiyle yağ hücrelerininduvarları yırtılır, yağ erimesi başlar. Eriyen yağlar kan ve lenf yoluyla vücuttan atılır.

Dokulardaki ısı artışı organizmalar tarafından tespit edildiğinde, beyindevreye girerek, ilgili bölgeyi soğutması için o bölgedeki kan akışını arttırır. Radyofrekans sistemi, arteriyel kan akışının arttırarak, dokulara daha fazla oksijenin, ihtiyacı olan besinlerin ve diğer destek minerallerin çok daha kolay iletilmesini sağlar ve yoğunlaşmış ve kaplanmış dokular için son derece olumlu etkiler gösterir. Isı etkisi yıpranmış kollajen dokuda parçalanma yarattığından, vücut yeni kollajen üretimine başlar. Yine ısı etkisiyle, fibroblast aktivasyonu hızlanır. Vücutta sıkılığı sağlayanbağ dokusu hücreleri olan fibroblastların aktivitesinin artması deride gerginlik ve sıkılık sağlar.

Yağların parçalanması, kollajen hücrelerinin artması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme, zayıflama, toparlanma meydana gelirken; gevşek deri, sellülit ve kırışıklıklar ortadan kalkar.

Uygulama hangi bölgelere yapılabilir ?

Bacak, karın, bel, kol, kalça ve yüz bölgelerine uygulama yapılabilir. Kliniğimizde monopolar, octopolar, diamondpolar, multipolar ve bipolar başlıklar ile enerji derinin farklı seviyelerine iner. Bölgenin yağlanma düzeyi ve sellülit derecesine göre uygun başlık belirlenerek tedavi uygulanır. Böylece farklı tiplerdeki selülit ve ayrıca, yüz bölgesindeki gevşeme ve diğer bölgelerdeki sarkmalar tedavi edilebilir.

Uygulamada ağrı-acı hissi oluşur mu ?

Uygulama sırasında sadece rahatsız etmeyecek şekilde sıcaklık hissi oluşur. Uygulamadan hemen sonra hasta günlük yaşam aktivitelerine devam edebilir.

Radyofrekans kimlere uygulanamaz ?  

Kanser, parkinson, ms, epilepsi hastalarına, hamile ve emziren bayanlara, kalp pili yada vücudunda metal protez bulunanlara işlem uygulanamaz.