Ameliyatsız Gıdı Estetiği

gidi estetigiGıdı, çenenin alt bölümünde bulunan, boyunun başlangıcında yer alan bir kısım olarak tanımlanmaktadır. Gıdı bölgesinde bulunan yağlanmanın artması durumunda, gıdının üst bölümünde gevşeme meydana gelmektedir. Bu da gıdının daha belirgin bir hal almasına neden olmaktadır. Gıdının belirginleşmesi, çoğunlukla estetik kaygıları da beraberinde getirmektedir. Hedef bölgede estetiğin bozulmasının belirli başlı nedenleri bulunmaktadır. Gıdının esnek yapısının kaybolması, aşırı yağlanmayla bağdaştırılmaktadır. Aynı zamanda bölgede istenmeyen bozulmaların olmasına neden olmaktadır.
Gıdı sarkmalarının en önemli nedenlerinden biri bölgede bulunan derinin gerginliğinin yok olmasıdır. Bu durum yaşın ilerlemesiyle bağdaştırılmaktadır. Aynı zamanda deri gerginliğinin kaybolması, yaşı ilerlemeyen kişilerin de başarına gelebilen durumlardan biridir. Kilo alımı ve boyun bölgesinde yağlanma hali, gıdıda sarkma yaşanmasına neden olmaktadır. Tüm bunlara bağlı olarak gıdı estetiği öncesinde, yaşanan deformasyona neden olan faktörün bilinmesi gerekmektedir. Gıdı bölgesindeki sorunun nedeni tespit edilmelidir. Nedenlerden belli başlı şekilde bahsetmek gerekirse de kalıtsal sebepler, ileri yaş ve aşırı kilo alımı gibi faktörler gıdıyı etkilemektedir.
Gıdı estetiği, gıdı bölgesinde yaşanan estetik bozuklukların ortadan kaldırılması amacını barındırmaktadır. Uygulanan işlem sayesinde, gıdı bölgesinde bulunan sarkmalar, kırışıklıklar ve şekil bozuklukları ortadan kaldırılabilmektedir. Gıdı bölgesinin şeklinin düzelmesi için sıklıkla estetik müdahalelere başvurulmaktadır. Özellikle yeni dönemde tercih edilen en iyi uygulamalar ameliyatsız gıdı estetiği olarak bilinmektedir.

Ameliyatsız Gıdı Estetiği Kimlere Yapılır?

Ameliyatsız gıdı estetiği, yirmi yaşına ulaşmış kişilere rahatlıkla uygulanabilmektedir. Henüz genç yaşlarda olan kişilerin gıdı estetiği olmasındaki en büyük nedense kiloya bağlı gıdı bölgesinde yağlanma olarak görülmektedir. Yaşı ileri olan kişilerde gıdı estetiği talepleri de gıdı bölgesinde elastikiyetin kaybolması şeklindedir. Söz konusu nedenlerden dolayı uygulamaların yapılması mümkündür. Eğer çene yapısı normale göre daha küçükse, o zaman gıdıda olan sarkmalar daha belirgin bir hal almaktadır.
Estetik kaygıların ortadan kalkması için yapılan ameliyatsız müdahalelerde uzman onayının alınması gerekmektedir. Yapılacak olan işlemlere uygun olup olmadığınız yapılan tetkikler ve öykünüzle bağdaşmaktadır. Herhangi bir sağlık probleminizin olup olmadığı da yine dikkat edilmesi gereken detaylardan biridir. Uygulama sırasında gıdı bölgesinde herhangi bir açık yara, deformasyon faktörlerinin de olmaması beklenen durumlar içerisinde yer almaktadır. Yaşı ilerleyen kişiler için ameliyatsız gıdı estetiği gibi boyun germe uygulamaları da yapılabilmektedir. Bu da kişilerin daha genç ve daha estetik bir görünüme sahip olmalarını mümkün hale getirmektedir.

Ameliyatsız Gıdı Estetiği Kalıcı Mı?

Ameliyatsız gıdı estetiğinin kalıcı olup olmadığı araştırılan noktalardan biri olarak bilinmektedir. Bu yüzden gıdı estetiğinin, kişinin yaşam tarzına göre gereklilik gösterdiği aktarılmaktadır. Sizler gıdı estetiği sonrasında yaşam tarzınıza dikkat ederseniz, o zaman yeniden ameliyatsız gıdı estetiğine ihtiyacınız olmayabilir. Aynı zamanda yapılan işlemlerin kalıcılığı için kilo durumunun kontrol altına alınması da en önemli faktörlerden biri olarak görülmektedir. Gıdı estetiği sonrasında aşırı kilo alımının devam etmesi, hedef bölge üzerinde yağlanmanın artması ve estetik görünümün bozulması anlamına gelmektedir. Gıdı estetiğinin ardından yaşın ilerlemesi de görünümde bozulmalara neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda da gıdı estetiğinin yenilenmesi, tekrarlanması gerekebilmektedir.

Ameliyatsız Gıdı Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız gıdı estetiği, cerrahi müdahaleleri istemeyen kişilerin tercihi olarak bilinmektedir. Son dönemlerde oldukça yoğun bir talep görmektedir ve cerrahi gıdı estetiğinden farkı, kalıcı bir uygulama olmamasıdır. Ameliyatsız bir biçimde yapılan gıdı estetiği için farklı birçok yöntemin olduğu bilinmektedir. Bunlar için monopolar radyofrekans dalgaları örnek gösterilebilmektedir. Bu sayede gıdı bölgesinde, derinin alt kısmına ısı aktarımı sağlanmaktadır. Isıyla birlikte bölgede sıkılaşma var edilmektedir.
Ultrason kullanımı ile birlikte gıdının rahatsız edici görünümünden korunabilmek mümkündür. Gıdının üzerine gönderilen ses dalgalarının yönetilmesiyle birlikte ses dalgalarının iletildiği bölgede yağ dokusunda azalma meydana gelmektedir. Uygulanan etkili ameliyatsız gıdı estetiği seçeneklerinden biri mezoterapi olarak görülmektedir. Mezoterapi uygulamasıyla birlikte gıdı bölgesinde sarkmalar ve gevşemeler ortadan kaldırılmaktadır. Ancak bu sonuçlara ulaşılabilmesi için bir veyahut birden fazla seans yapılması söz konusudur. Yani istenilen sonucun alınması iki aya kadar uzanan bir süreci kapsamaktadır. Sürecin tamamlanmasının ardından da gıdının altında yer alan yağ dokusunda erime ve sarkmaların kaybolması söz konusudur.
Ameliyatsız bir biçimde gıdı estetiğinin yapılması oldukça kolay bir uygulama olsa da kalıcı uygulamalar olarak bilinmezler. Bu yüzden kalıcı sonuç isteyenlerin tercihi değildir. Uygulamaların belirli aralıklarla tekrarlanması estetik görünümün sürdürülmesi için bir gerekliliktir. Ameliyatsız gıdı estetiği sırasında kalıcı sonuçların alınabilmesi adına uygulamaların tekrarlanması önem arz etmektedir. Bu sayede gıdı estetiğinin etki süresinde de gözle görülür bir artış var olmaktadır.

Ameliyatsız Gıdı Estetiği Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ameliyatsız gıdı estetiği sonrasında, kişilerin muhakkak uzmanlarının önerilerini dikkate almaları gerekmektedir. Kişilerin ameliyatsız uygulamalarda günlük hayatlarına devam etmeleri de mümkündür. Ancak bu aşamada yine uzman önerileri dikkate alınmalıdır. İstenilen sağlıklı yaşam tarzının sürdürülmesi, aşırı kilo alımının önüne geçilmesi önemli noktalardan biri olarak görülmektedir.
Ameliyatsız gıdı estetiği sonrasın var olan kızarıklık, morartı durumları kısa süre içerisinde ortadan kalkmaktadır. Bu yüzden uygulama sonrasında var olan belirtilere uzmanların önerilerine göre yaklaşılması beklenmektedir. Genel olarak ameliyatsız yapılan gıda estetiklerinde sorun yaşanmamaktadır. Yan etkiler oldukça nadirdir ve bu yüzden olası faktörlerin bilinmesi ve sürecin kontrol altında tutulması adına uzman önerilerine göre hareket edilmesi gerekmektedir. İstenilen sonuçların elde edilmesi için de ameliyatsız gıdı estetiğinde uygulama sonrasında nelere dikkat edilmesinin doğu olacağı bilinmelidir.