Gözaltı Işık Dolgusu

gozalti dolgusuGöz Kapağı Dolgusu Nedir?

Göz kapağı dolgusu, estetik kaygı oluşturan problemlerin ortadan kaldırılması amacıyla uygulanmaktadır. Kişilerin göz kapağında bulunan boşlukların, kaş bölgesinde düşüklüğün, üst göz kapağında bulunan sarkmanın ve içe gömülmüş görünümün tedavisinde kullanılmaktadır. Yaşanan problemlerin ortadan kaldırılmasında, göz kapağı derisinin daha dolgun bir görünümle buluşmasında göz kapağı dolgusu uygulanmaktadır.

Göz kapağı uygulaması kişilerin daha genç bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır. Ayrıca var olan estetik kaygıların ortadan kalkması, dinç bir yapının olması önemlidir. Vücudunuzda birden fazla bölgede estetiğe önem vermek gerekirken göz kapağı ince formuyla dikkat edilmesi beklenenlerden biridir.

Göz kapağı kişilerin bulunduğu çevreden, çevresel faktörlerden de etkilenmektedir. Aynı zamanda kalıtsal faktörler, yaşa bağlı olan deformelerle inceldiği gözlemlenmektedir. Gevşek Göz kapağında kırışıklık, yağ kaybı ve deri katmanları meydana gelmektedir. Tüm bu problemler için de hastalar cerrahi operasyon yerine göz kapağı dolgusunu kullanmaktadır. Göz kapağının çok daha estetik bir görünüm kazanması, rahatsız edici görüntüden kurtulmak için de önemli bir adımdır. Kişilerin günlük hayatlarında çok daha rahat ve özgüvenli olmalarını sağlamaktadır.

Göz Kapağı Dolgusu Nasıl Yapılır?

Göz kapağı dolgusu işlemleri için öncelikli olarak muayenenin yapılması gerekmektedir. Göz kapağında bulunan hacim kaybı, kırışıklıklar, yağ kaygı, sarkma ve çukurlaşmalar incelenmektedir. Tüm bu incelemelerin de uzman hekimlerce yapılması gerekmektedir. Doktorunuzun ihtiyaç duyduğunuz uygulamayı belirlemesi ve süreci başlatması da bu şekilde olacaktır. Dolgu uygulaması için, Göz kapağı dolgusunda hyalüronik asit kullanılmaktadır. Alt Göz kapağı bölgesinde 0,3 ila 0,5 cc olacak şekilde dolgu malzemesi kullanılmaktadır. Üst göz kapağındaysa bu oran çok daha yüksektir.
Göz kapağı dolgusu kişi oturur pozisyondayken yapılmaktadır. Bu durumun en önemli nedeniyse kişilerin yüzünde simetri hataları olmadan uygulama yapılmasının gerekmesidir. Dolgu uygulaması yapılırken kişilerin kendilerini el aynasından izlemesi mümkündür. Konforlu ve bilinçli bir biçimde yapılan göz kapağı dolgusu, kişilerde daha doğal bir görünüm elde etmeyi mümkün hale getirmektedir. Göz kapağı dolgusunun etkisi toplamda iki yıl kadar sürmektedir. İşlemler, acısız, ağrısız olmasının yanı sıra işlem sonrasında kısa süreli kızarıklık ve ödem gözlemlenmektedir. Bir haftalık bir süreyle göz kapağınızın eskisinden çok daha iyi görünmesi mümkündür.

Göz Kapağı Dolgusunun Faydaları Nelerdir?

Göz kapağı dolgusu, göz kapaklarında daha belirgin bir form elde etmek için kullanılmaktadır. Yüzün daha canlı, dinamik bir görünüm kazanması için de etkili bir hal alması sağlanmaktadır. Kırışıklıkların en aza inmesi, gözyaşı çukurlarının içeri çökük ve morluklarla dolu olmasının da önüne geçmektedir. Kaşlarda, göz kapaklarında var olan sarkmaları, gençleşmiş bir görünümle telafi etmektedir. Cerrahi bir uygulamaya gerek kalmadan, göz kapaklarının üst ve alt bölümlerinde var olan hacim boşlukları engellenmektedir. Ameliyat olmaktan çekinen, anestezi alması mümkün olmayan kişiler için de doğru bir tercihtir.
Anesteziye gerek kalmadan kısa süre içerisinde tamamlanması büyük bir artı olarak görülmektedir. Kişiler anestezi ilacının yan etkilerine maruz kalma durumu olmadan, kısa süre içerisinde var olan problemlerden korunmaktadır. Hastaların, hastanede veyahut evde dinlenmeleri gereken bir uygulama da değildir. Dolgu enfeksiyonun bitmesinin ardından kişilerin günlük hayatlarına dönmesi mümkündür. Böylece kişilerin iş hayatına ara vermesi, kendine uzun bir zaman ayırmasına gerek kalmamaktadır.

Göz Kapağı Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Göz kapağı dolgusu gözün etrafında daha gergin bir görünüm elde etmeyi mümkün hale getirmektedir. Gözde bulunan sarkmaların ortadan kalkması için kullanılmaktadır. Cerrahi bir uygulama olmamakla birlikte kalıcılığı da söz konusu değildir. Bu yüzden sürekli bir iyileşme söz konusu olmaz. Göz kapağı dolgusunun kişilerde kalıcılık süresi de değişkendir.
Kişinin cildinin yapısı ve buna denk olan unsurlar, kalıcılık süresinin değişkenlik göstermesine neden olmaktadır. Tüm bunların yanında hyalüronik asit türlerinin kullanımı ile var olan dolgular, iki yıl boyunca kalıcıdır. Uygulamaların tekrarlanması, dolgunun kalıcılık süresinin artmasına neden olmaktadır. Dolgunun çekilmesinin ardından cildin dinlenmesi gibi bir ihtiyacı da yoktur. Dolgu işlemlerinin hemen tekrarlanması mümkündür. Bu da dolgu uygulamalarıyla beraber istenilen görünümün elde edilmesini sağlamaktadır.

Göz Kapağı Dolgusu Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Göz kapağı dolgusu uygulamasının ardından kişilerde meydana gelen sonuç hemen gözlemlenebilmektedir. Yani dolgunun uygulanmasının ardından kısa sürede sonucu görebilirsiniz. Enjeksiyon yapılan bölge üzerinde hafif kızarmalar meydana gelmektedir. Bu kızarıklıklar kalıcı değil geçicidir. Bu yüzden kısa süre içerisinde istenilen formla buluşmanız mümkündür. Hastanın cildinde hafif morlukların meydana gelmesi de söz konusudur. Kızarıklık, morluk veyahut şişkinlik gibi durumlar da genel olarak bir ila iki gün içerisinde ortadan kaybolmaktadır.
Dolgunun geçici olması ve bir ömrünün bulunması nedeniyle tekrarlanabilmektedir. Bundan ötürü dolgu uygulamalarının sonrasında uzmanınızın sizlere yapacağı uyarıları ve önerileri dikkate almak gerekmektedir. Dolgu yapılan bölgeye herhangi bir darbenin olmaması, aynı gün içerisinde kozmetik ürün kullanımından kaçınılması gerekmektedir. Dolgu bölgesine birkaç gün olacak şekilde dokunulmaması, masaj gibi uygulamalardan uzak durulması da önemlidir. Böylece doktorunuzun uyarılarını dikkate alarak daha başarılı ve etkili sonuçlar almanız mümkün olacaktır.