Lazerle Ben Alma/Lazerle Nevüs Eksizyonu

ben alma tedavisiLazerle ben alma yani lazerle nevüs eksizyonu, belirli nedenlerden kaynaklı olarak ben aldırmayı düşündüğünüzde kullanabileceğiniz yöntemlerden biridir. Ben aldırma uygulamaları içerisinde kullanılan etkili ve ağrısız yöntem olarak bilinmektedir. Benler bazen vücudun belirli bölgelerindeki varlıklarıyla estetik görünümün önüne geçebilmektedir.
Estetik görünümü engelleyen benler, kişilerin kendilerini kötü hissetmelerine, estetik kaygılarının giderek artmasına neden olabilmektedir. Ayrıca sadece kaygı olarak değil, günlük yaşamda olan etkileriyle de öne çıkmaktadır. Özellikle tıraş sırasında benler zorluk yaşatabilmektedir. Bu gibi durumlarda da benin yok edilmesi için kullanılan en doğru ve en etkili yöntemlerden biri lazerle ben yok etme uygulaması olarak tanımlanmaktadır. Ben aldırma yöntemleri içerisinde önemli bir fırsat olarak kullanılan lazer nevüs eksizyonu, oldukça kolay bir süreci oluşturmaktadır. Yani aslında çok kısa süre içerisinde, zorlanmadan ben aldırmanız mümkündür.
Uzman kontrolü altında yapılacak olan lazerle ben alma işlemi, yan etki ve yara izi gibi durumları da en aza indirmektedir. Yani uzman desteğiyle birlikte lazerle ben aldırma uygulaması beklentilerini karşılamaktadır. Gerek günlük yaşamanızda gerekse estetik beklentilerinizde istediğiniz sonuçları almanız mümkün hale gelmektedir. Bunun yanında lazerle ben alma işlemleri, güvenlik ve sağlık konusundaki endişelerinizi bir kenara bırakmanıza yardımcı olmaktadır. Çünkü lazer ben aldırma uygulamaları uzman tarafından yapılan ön muayene ile başlamaktadır. Muayene içerisinde benin yapısı öğrenilmektedir. Bu sayede benin niteliğine göre uygulamalara gidilmesi de mümkündür.

Lazerle Ben Alma Nasıl Yapılır?

Lazerle ben alma uygulaması öncesinde hedef bölgede bazı araştırmalar yapılmaktadır. Bunlar benin asimetrik olup olmadığı, sınırlarının düzensiz olup olmadığı gibi seçeneklerle bağdaşmaktadır. Aynı zamanda benin farklı renklerinin olması, altı milimetreden büyük olup olmaması, büyümesinde herhangi bir değişikliğin olup olmadığı gibi durumlar da önem arz etmektedir. Bu incelemelerin yapılmasının ardından doktorunuzun lazer ben tedavisi için onay vermesi mümkündür. Son dönemlerin modern tekniklerinden biri olarak bilinen lazer ben tedavisi için güvenli bir yöntem olduğunu söylemek de mümkündür. Aynı zamanda lazerle ben alımı işlemi, hızlı ve etkilidir.
Uygulama sırasında ağrı durumu söz konusu değildir. Bunun yanı sıra ben aldırma işlemi ortalama yarım saat kadar sürmektedir. Ben alımı, benin alımının ardından bakımının yapılması da tüm sürece dahildir. Bunun yanında, alınan her bir ben için yaklaşık beş dakikalık bir işlem yapılmaktadır. Ben alma lazer tedavisi sanıldığı gibi acılı bir işlem de değildir. Sıklıkla tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri de acısız bir işlem olmasıdır.
İşlem öncesinde ben alınacak bölgeye lokal anestezi yapılmaktadır. Uygulama sırasındaki acı seviyesi de anestezi enjeksiyonunda hissedilen acı seviyesi kadardır. İşlemin başlamasının ardından artık lazer tedavisinin, ben alımının hissedilmesi mümkün değildir. Lazerle ben almaya başlamadan önce, hedef bölgenin yeterince uyuşup uyuşmadığı da kontrol edilmektedir.

Lazerle Ben Almanın Faydaları Nelerdir?

Lazerle ben almanın faydaları incelendiğinde noninvaziv bir işlem olması öne çıkmaktadır. Bu da ben alma işleminin cerrahi bir uygulama olmadan tamamlanması, kanamanın olmaması olarak yorumlanmaktadır. Deride kesinin olmaması, yanma durumunun bulunmaması da olası enfeksiyon risklerinin en aza inmesini sağlamaktadır.
Beklenen risklerin azaltılması noktasında, daha birçok artı da ön çıkmaktadır. Özellikle lazerle ben alımı tedavisi, yüz ve burun gibi bölgelerde de sonuç almayı mümkün hale getirmektedir. Diğer yöntemlerle ben alımının zor olduğu çoğu bölgede lazerle ben alımı oldukça kolaydır. Sadece tek seansta birden fazla ben alımının gerçekleşmesi mümkündür.
Hem yüz hem de boyun bölgesinde olduğu gibi kişiler vücutlarının diğer bölümlerinde bulunan benleri de yok edebilirler. Bunun için de benleri lazerle alma uygulamaları olumlu sonuçlar veren işlemlerdendir. Birçok kişinin estetik kaygısının ortadan kalkması noktasında lazerle ben alma, lazerle nevüs eksizyonu işlemi öne çıkmaktadır.

Lazerle Ben Almak Zararlı Mıdır?

Lazerle ben almak zararlı mıdır tarzında birden fazla soru sorulmaktadır. Bunun en büyük nedeni de kişilerin lazerle ben aldırma işleminin sağlık problemlerine yol açıp açmayacağına merak etmektedir. Diğer tüm ben alma uygulamalarında olduğu gibi lazer uygulamasında da öncelikli olarak bir muayenenin gerçekleşmesi gerekmektedir. Doktorunuzun, beninizin lazerle alınıp alınamayacağına karar vermesi istenmektedir. Bunun için de lazerle ben aldırma işlemi öncesinde detaylı bir muayenenin yapılması gerekmektedir. Sizin için doğru olan yöntem, doktorunuzun elde ettiği verilerle belirlenecektir.
Lazerle ben alma işlemi sonrasında iz kalma durumu diğer yöntemlere göre daha azdır. Lazer ışınları, bende bulunan pigmenti parçaladığından ötürü cilde doğrudan zarar vermemektedir. Yani aslında lazer uygulaması sırasında postür üzerinde herhangi bir kesik oluşmamaktadır. Lazerle ben alımı sonrasında çoğunlukla eskiden orada bir ben olduğu bile anlaşılmamaktadır.
Özellikle yüz bölgesinde ben aldırma işlemlerinde var olan endişelerinizin ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır. Lazerle ben tedavisinin sağlığa karşı bir riski yoktur. Bunun yanı sıra eğer vücudunuz keloid lekeleri bırakmaya yatkınsa, o zaman durumu ve iyileştirme sürecini uzmanınızla kararlaştırmanız gerekmektedir. Nadir olarak, beninizin büyüklüğüne bağlı bir biçimde küçük bir iz kalma ihtimali de mevcuttur. Ancak bu iz oldukça küçüktür. Gerekli hemen her noktada da uzmanınız tarafından bilgilendirilmeniz önem arz etmektedir.